ultrafiltratie-systeem

Instructiebassin weer geopend

Dat het instructiebassin weer geopend is goed nieuws voor alle bezoekers van Aquacentrum Den Helder. Na een intensieve periode van werkzaamheden is het instructiebassin weer volledig operationeel. Ook de whirlpool is weer beschikbaar voor gebruik. Daarnaast verloopt de afronding van de werkzaamheden aan het wedstrijdbad volgens planning, waardoor we verwachten dat ook dit bassin vanaf maandag 17 augustus weer in gebruik kan worden genomen.

 

instructiebassin

Belangrijke mijlpaal bereikt

Tijdens de afgelopen weken is er achter de schermen hard gewerkt aan fase 2 van de renovatie. Hoewel het voor bezoekers misschien wat stiller leek, zijn de werkzaamheden onverminderd doorgegaan.

Het instructiebassin is inmiddels weer volledig beschikbaar voor zwemlessen, activiteiten en recreatief gebruik. Omdat de whirlpool is aangesloten op dezelfde installatie, kan ook deze weer worden gebruikt. Daarmee is een belangrijke stap gezet in het herstellen van de volledige capaciteit van Het Heersdiep.

Wedstrijdbad ligt op schema

Ook de afronding van het wedstrijdbad verloopt voorspoedig. Deze week vindt de eindschoonmaak plaats. Vervolgens start firma Lotec met het in bedrijf stellen van het nieuwe filtersysteem voor het wedstrijdbad.

Zodra het filter operationeel is, beginnen we direct met het conditioneren van het water. Tegelijkertijd brengen we zowel het water als de lucht in de zwemhal op de juiste temperatuur. Daarnaast voeren we alle noodzakelijke technische en waterkwaliteitscontroles uit. Hierdoor kunnen we het bad veilig en verantwoord weer openstellen.

Op basis van de huidige planning verwachten wij dat het wedstrijdbad vanaf maandag 17 augustus, de start van week 34, weer beschikbaar is voor zwemlessen, verenigingen, banenzwemmen, trainingen en andere activiteiten.

ultrafiltratie-systeem

Nieuwe techniek voor de toekomst

De werkzaamheden maken deel uit van een groter onderhoudsprogramma waarmee wordt investeert in de toekomst van Het Heersdiep. Naast het vernieuwen van de perronvloeren zijn ook de filtersystemen vervangen. Daardoor beschikt het zwembad straks over een moderne waterbehandeling die aansluit bij de eisen van de komende jaren.

Deze investeringen zorgen niet alleen voor een betrouwbare installatie, maar dragen ook bij aan een prettige zwemomgeving voor recreanten, verenigingen, scholen en andere gebruikers van het zwembad.

Duikplanken volgen later

Ook de springinrichtingen van zowel de hoge als de lage duikplank zijn inmiddels teruggeplaatst. De duikplanken zelf ontbreken nog. Deze krijgen momenteel een nieuwe beschermende coating.

Helaas heeft dit onderdeel van het project vertraging opgelopen. Daarom hebben wij contact opgenomen met de leverancier om een nieuwe planning te ontvangen voor de levering en terugplaatsing van de duikplanken.

Nog even geduld

We bevinden ons nu in de laatste fase van de werkzaamheden. Daarom hebben we er vertrouwen in dat binnenkort weer gebruik kan worden gemaakt van alle bassins volgens de vertrouwde programmering.

Wij bedanken alle bezoekers, verenigingen, huurders en overige gebruikers voor hun geduld, begrip en flexibiliteit tijdens deze renovatieperiode. Dankzij ieders medewerking konden veel activiteiten gewoon doorgaan, ondanks de tijdelijke beperkingen.

Wil je weten wanneer jouw activiteit weer plaatsvindt of ben je van plan binnenkort te komen zwemmen? Bekijk dan het actuele rooster via https://acdh.nl en plan eenvoudig jouw volgende bezoek.

We kijken ernaar uit om vanaf 17 augustus weer iedereen te verwelkomen in een volledig vernieuwd wedstrijdbad.